ساخت منو در وردپرس عنوان مقاله آموزشی امروز سرزمین وردپرس است

ساخت منو یا فهرست در وردپرس روش های های مختلفی دارد که برخی از آن ها با استفاده از افزونه های وردپرس و برخی هم بدون نیاز به افزونه قابل استفاده هستند ، در اینجا قصد داریم یکی بهترین و آسان ترین روشهای ساخت فهرست در وردپرس به تعداد دلخواه را آموزش دهیم .

گام اول ابتدا باید بخش فهرست وردپرس را فعال نمایید بدین منظور وارد فایل فانکشن پوسته وردپرس خود شوید و کد زیر را در این فایل قرار دهید .

توجه : قبل از هرگونه تغییر در فایل function  ابتدا بک آپی از این فایل گرفته شود چرا که فایل بسیار حساسی است و کوچکترین اشتباه باعث عدم اجرا سایت شما می شود .

اگر پوسته وردپرس شما فاقد فایل فانکشن است فایلی با نام functions.php ایجاد کنید و به جای کد بالا کد زیر را در آن قرار دهید .

گام بعد برای ساخت منو در وردپرس این است که مکان مناسبی برای منو و فهرست وردپرس خود انتخاب نمایید و سپس کد زیر را در این مکان قرار دهید .

تا این مرحله بخش زیادی از مراحل ساخت منو در وردپرس کار انجام شد حال وارد مدیریت وردپرس شوید و از منوی نمایش گزینه فهرست ها را انتخاب نمایید .

ساخت منو در وردپرس

سپس صفحه فهرست ها همانند تصویر زیر نمایان می شود .

 

فهرست در وردپرس

بر روی گزینه فهرست تازه ای بسازید کلیک کنید ، در اینجا مطابق تصویر زیر از شما نام فهرست را می خواهد به عنوان مثال منو بالا را وارد می کنیم و سپس دکمه ساخت فهرست را انتخاب کنید .

ساخت فهرست وردپرس

در مرحله بعد برای ساخت منو در وردپرس از شما می خواهد تا موقعیت منو را انتخاب نمایید که در این مثال ما اسم منو مورد نظر موردن فهرست بالا گذاشته بودیم و مطابق تصویر زیر است ، پس از تعیین موقعیت دکمه ساخت فهرست را بزنید

ساخت منو وردپرسی

تبریک ساخت منو وردپرس شما به پایان رسید و در در قسمت بعد مطابق شکل زیر می توانید از قسمت قسمت سمت راست عنوان نوشته ، برگه ، دسته و یا سایر پیوند ها را وارد منو وردپرس خود کنید .

لازم به ذکر است که اگر قصد دارید منو شما دارای زیر مجموعه باشید می توانید تنها با جا به جا کردن به صورت drag & drop  زیر یکدیگر قرار دهید . لازم به ذکر است در پایان دکمه ذخیره فهرست را حتما بزنید تا فهرست ذخیره گردد.

منو وردپرس

توجه : ظاهر فهرست یا منو وردپرس ساخته شده را می توانید و مقدار کمی کد های css بسیار حرفه ای و زیبا در آورد .

امید واریم آموزش ساخت منو در وردپرس مفید واقع شده باشد .