تغییر رمز وردپرس از phpmyadmin ، بارها پیش می آید ما مدیران سایت ها به دلایل مختلفی رمز ورود به مدیریت سایت را فراموش کنیم و حتی چندین روز به همین دلیل نتوانیم وارد مدیریت وب سایت شویم ، که البته روش های متعددی برای بازیابی رمز خود وجود دارد ولی گاهی اوقات ممکن است بخش یادآوری رمز عبور که از طریق ارسال ایمیل رمز عبور را بازیابی می کند هم کارساز نباشد به دلایلی همچون عدم کارکرد تابع ایمیل و یا عدم دسترسی به آدرس ایمیل وارد شده و ….

در این مقاله آموزشی سعی داریم تا روشی مناسب و سریع را جهت تغییر رمز وردپرس به شما همراهان همیشگی سرزمین وردپرس آموزش دهیم ، امیدواریم که این آموزش مشکل شما را حل کند.

تغییر رمز وردپرس

تغییر رمز وردپرس از طریق هاست و phpmyadmin

ابتدا جهت تغییر رمز وردپرس باید رمز عبور کد شده مخصوص وردپرس را بسازیم برای این کار وب سایت های زیادی وجود دارد که یکی از بهترین و ساده ترین سایت ها را قرار می دهیم . اینجا کلیک کنید

پس از ورود به وب سایت مذکور همانند زیر یک رمز دلخواه وارد کنید که ما در اینجا روز ۱۲۳۴۵۶ را وارد می کنم و سپس بر روی دکمه کلیک کنید .

تغییر زمر وردپرس از طریق هاست

پس از انجام این کار رمز عبور شما به کد تبدیل می شود .

سپس وارد پی اچ پی مای ادمین دیتابیس شوید بدین منظور وارد هاست مربوط به سایت خود شوید و وارد قسمت phpmyadmin شوید که از شما نام کاربری و رمز عبور درخواست می شود ، در صورتی که این اطلاعات را ندارید به فایل wp-config موجود در root هاست مراجعه کنید و از آنجا نام کاربری و رمز عبور دیتابیس را بردارید و سپس با اطلاعات موجود وارد پی اچ پی مای ادمین شوید .

از لیست جداول وردپرس جدول wp-users را مطابق تصویر زیر انتخاب کنید .

تغییر رمز مدیریت وردپرس

همانطور که در تصویر فوق مشخص است بخش به نام user_pass وجود دارد که با دابل کلیک بر روی آن  می توانید رمز وردپرس قبلی خود را پاک کنید و رمز کد شده جدید که وب سایت معرفی شده در ابتدا پست به شما داده است را جایگزین کنید پس از ذخیره رمز جدید عملیات بازیابی رمز عبور سایت به پایان رسیده است و از این پی می توانید با رمز عبور جدید وارد داشبورد وردپرس شوید.

لازم به ذکر است پس از ورود به مدیریت وردپرس می توانید رمز عبور خود را به روش عادی و از طریق داشبور وردپرس تغیر دهید .