وردپرس چیست ، وردپرس یک نرم افزار رایگان و (open source) است که شما با استفاده از آن می توانید انواع وب سایت و وبلاگ را بدون داشتن دانش فنی در زمینه طراحی وب سایت یا برنامه نویسی راه اندازی و مدیریت کنید.در واقع وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا یا cms (Content Management System ) است. وردپرس با توجه به رابط کاربری بسیار ساده به راحتمی می تواند امکانات مورد نیاز یک وب مستر را فارغ از دانش فنی وی  در اختیار او قرار دهد . از دیگر مزایای وردپرس می توان به وجود منابع بسیار زیادی از قالب ها و افزونه های وردپرس اشاره کرد که بیشتر این موارد به شکل رایگان یا با هزینه هایی به مراتب بسیار پائین تر از دیگر سیستم های مدیریت محتوا در اختیار وب مستر قرار می گیرد . شما می توانید با دانلود فایل نصب وردپرس از آدرس وب گاه رسمی وردپرس اقدام به راه اندازی وب سایت خود کنید

امروزه بسیاری از شرکت ها بزرگ برای مدیرت وب سایت خود از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند و استفاده از وردپرس محبوب مختص فرد و شرکتی خاص نیست و روز به روز طرفداران این سیستم مدیریت محتوا بیشتر می شود.

وردپرس چیست ؟

در ادامه وردپرس چیست میخوانیم :

سیستم های مدیریت محتوا دارای تنوع زیادی هستند و می توان از معروف ترین آن ها به جوملا و دیتالایف انجین نیز اشاره کرد ولی به جرات می توان گفت تمام این سیستم ها در مقابل وردپرس حرفی برای گفتند ندارند حداقل به نظر من که ۹ سال است در زمینه برنامه نویسی سیستم های تحت وب تجربه دارم اینگونه است .

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که آیا با وردپرس چه نوع سایت هایی را می تواند راه اندازی کند ؟

وردپرس بدلیل سادگی در نصب افزونه این قدرت را داراست تنها با نصب افزونه به هر نوع سایتی که ما بخواهیم تبدیل بشود . با وردپرس می توان اکثر سایت ها را راه اندازی کرد  که البته برخی سایت ها با توجه به زمینه کاری ممکن است مناسب جهت راه اندازی با وردپرس نباشند .

دانلود وردپرس فارسی

مزایای وردپرس

قابلیت انعطاف پذیری مناسب

بروز رسانی متداوم نرم افزار و امنیت بالا

وجود پوسته های رایگان

وجود افزونه های بسیار زیاد در سطح وب

امکان توسعه وردپرس با استفاده از زبان برنامه نویسی php

معایب وردپرس

با توجه به انعطاف پذیری مناسب وردپرس بخشی  از وب سایت های خاص را نمی توان با آن به شکل دلخواه وساده راه اندازی کرد .

مشکلات امنیتی که پس از مدتی در نسخه های وردپرس پیدا می شوند و به همین دلیل باید وردپرس را همیشه بروز نگه داشت .

امیدوارم وردپرس چیست مفید واقع شده باشد .