نمایش تصادفی پست ها در وردپرس ، حتما تا به حال دیده اید که برخی سایت ها در صفحات خود قسمتی دارند که که مخصوص نمایش تصادفی پست ها است و اگر صفحه سایت را ریفرش کنید خواهید دید که پست های عوض می شوند و به صورت تصادفی پست هایی را نمایش می دهد .

یکی از مزیت های نمایش تصادفی پست ها در وردپرس این سات که کاربران سایت شما را به مطالب مختلف قدیم و جدید سایت شما را به کاربران پیشنهاد می دهد که البته برخی ترجیح می دهند که پربازدید ترین پست ها را نمایش دهند که برای انجام این کار به مقاله آموزش نمایش پربازدید ترین پست ها در وردپرس مراجعه کنید .

جهت نمایش تصادفی پست ها در وردپرس دو روش وجود دارد که در ادامه هر دو روش را توضیح خواهیم داد .

نمایش تصادفی پست ها در وردپرس بدون افزونه

به راحتی می توانید با قرار دادن کد زیر در محل دلخواه از پوسته خود پست های سایت خود را به صورت تصادفی به معرض نمایش در آوردید .

 

در کد فوق در خط دوم در مقابل showposts یک مقدار دلخواه قرار داده ایم که می توانید به جای آن تداد پست را جهت نمایش قزرار دهید .

نمایش تصادفی پست ها در وردپرس بدون افزونه مورد توجه افرادی است که تمایلی به استفاده از افزونه ندارند و قصد دارند از منابع سرور و هاست خود به صورت بهینه استفاده کنند .

نمایش تصادفی پست ها در وردپرس با افزونه Random Posts Widget

افزونه Random Posts Widget این قابلیت را به مدیران وردپرس می دهد تا تنها در عرض چند دقیقه امکان نمایش تصادفی پست ها را در سایت خود فعال کنند .

روش استفاده از افزونه Random Posts Widget به این شکل است که پس از نصب افزونه و فعال سازی آن باید از منو نمایش گزینه ابزارک ها را انتخاب کنید .

در بخش ابزارک های وردپرس خواهید دید که افزونه Random Posts Widget دارای یک ابزارک جهت نمایش تصادفی پست ها است و می توانید در مکان مورد نظر از آن استفاده کنید .

توجه کنید : استفاده از ابزارک برای قالب هایی است که از ابزار پشتیبانی می کند و توصیه می کنیم جهت آشنایی با ابزار وردپرس به مقاله آموزی ابزارک در وردپرس مراجعه کنید .

جهت دانلود افزونه Random Posts Widget می توانید از صفحه افزونه که در زیر لینک آن قرار دارد استفاده کنید .