نصب دستی افزونه وردپرس گاهی اوغات موردنیاز مدیران وردپرس است که به دلایل مختلف امکان دانلود از مخزن برایشان مقدور نیست که برخی از مواقع می توان علت غیر فعال بودن دانلود سرور به سرور بر روی هاست آن ها باشد و یا مواقعی که قصد داریم یک افزونه که خودمان نوشتیم را نصب کنیم .

روش اول : نصب افزونه از طریق آپلود افزونه در مدیریت وردپرس است بدین منظور از بخش افزونه ها گزینه افزودن افزونه را انتخاب کنید .

نصب افزونه وردپرس

سپس بر روی دکمه بارگذاری افزونه کلیک کنید و افزونه خود را در یک فایل zip  آپلود نمایید و در صورتی که افزونه سالم باشد به راحتی آپلود و نصب می شود و سپس می توانید آن را فعال کنید و از آن استفاده کنید .

روش دوم نصب دستی افزونه وردپرس ، آپلود افزونه از طریق هاست است که لازم وارد هاست شوید و به مسیر زیر بروید

wp-content\plugins

سپس افزونه خود را آپلود نمایید و از حالت zip  خارج کنید تا در یک پوشه قرار گیرد ، تا این جا شما افزونه را به وردپرس معرفی کرده اید حال باید با مراجعه به بخش افزونه های وردپرس ، افزونه مرود نظر خود را فعال کنید .

تذکر : بهترین روش جهت نصب افزونه نصب افزونه از طریق مخزن افزونه وردپرس است که می توانید آخرین نسخه هر افزونه را به صورت کاملا سالم نصب نمایید و همچنین سازگاری افزونه موردنظر را مطابق نسخه وردپرس مورد استفاده شما هم نیز بررسی می کند و به شما اعلام می کند. پس توصیه می شوید از طریق مخزن نصب افزونه را انجام دهید .

بدین منظور هم همانند تصویر زیر از بخش افزونه ها گزینه افزودن افزونه را انتخاب کنید و در صفحه زیر می توانید با جستجو نام افزونه براحتی افزونه دلخواه خود را بیابید و نصب و فعال سازی کنید .

 نصب دستی افزونه وردپرس

همچنین در بخش توصیه شده و محبوب هم می توانید افزونه های پر طرفداری که اکثرا کاربردی هستند نیز مشاهده و نصب کنید .

امیدوارم این آموزش نصب دستی افزونه وردپرس مفید واقع شده باشد.