مهم ترین اشتباهات رایج سئو را در این مقاله خواهیم گفت .

ارور ۴۰۴ یکی از اشتباهات رایج سئو

ارور ۴۰۴ نه تنها برای سایت های وردپرس بلکه برای هرگونه سایتی به معنای مرگ تدریجی باشد .

یکی از بدترن اتفاقاتی که ممکن است برای سایت ها بیافتد ارور ۴۰۴ به معنای یافت نشدن صفحه مورد نظر است .

تاثیر ارور ۴۰۴ بر سئو بسیار اثر منفی خواهد داشت و نباید اجازه دهیم همچنین ارور در صفحات ما رخ دهد .

اگر با ابزار گوگل وب مستر تواز کار کرده اید حتما می دانید که در بخش نقشه سایت در صورتی که صفحه ای با ارور ۴۰۴ روبرو شود سریعا اخطار داده می شود و نام صفحه را ذکر می کند .

یکی از دلایلی که گاهی اوغات باعث می شود صفحات سایت وردپرس ارور ۴۰۴ بدهد تغییر پیوند یکتا است که بسیار هم این مشکل رایج است که البته راه حل درست برای تغییر پیوند یکتا بدون ارور ۴۰۴ در مقاله مربوطه از سوی سرزمین وردپرس منتشر شده است و پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد دارید پیوند یکتا وردپرس را تغییر دهید حتما مطلعه کنید .

 اشتباهات رایج سئو

تاثیر بک لینک های تقلبی بر سئو

بک لینک تقلبی یکی دیگر از اشتباهات رایج سئو است در گذشته باعث افزایش رتبه سایت می شد و همین باعث شد بازار سیاهی برای برخی افراد ایجاد شود تا به این موضوع به عنوان یک کسب و کار آنلاین استفاده کنند .

ولی امروز با توجه به الگوریتم ها بسیار پیچیده و هوشمند گوگل دیگر این کار فایده ای ندارد و فقط باعث تخریب وجه سایت شما نزد گوگل می شود.

اگر قصد تبلیغات دارید و می خواهید از این طریق بک لینک بگیرید حتما موضوع سایت مورد نظر باید موضوع سابت شما همخونی داشته باشد .

به عنوان مثال اگر موضوع سایت شما طراحی قالب وردپرس است در سایت هایی که در زمینه وردپرس کار می کنند ، تبلیغات خود را درج کنید .

تاثیر کپی کردت مطالب در سئو

شاید نیاز به گفتن این موضوع نباشد ولی خلاصه می گم که قوانین کپی رایت برای گوگل بسیار مهم و حیاتی است و با کپی کاران به شدت مخالف است .

کپی کردن مطالب یکی از بزرگترین یکی از اشتباهات رایج سئو است

اگر خوتون وقت پست زدن را ندارید باید بگویم گوگل بارها اعلام کرده است که تعداد پست ها برایش اهمیت ندارد و فقط محتوای پست است که بسیار مهم است پس حتی اگر چند خط از خودتون بنویسید ولی مفید بازهم بهتر است تا کپی کنید .

افراط در استفاده از کلمات کلیدی

گاهی اوغات برخی سایت ها را مشاهده می کنیم که در صفحات خود کلمات کلیدی بسیار زیادی را قرار داده به امید اینکه در صفحات نخست گوگل حضور پیدا کنند اما این تصور هم کاملا غلط است .

نمی گویم کلمات کلیدی بیخود است چرا که هنوز در حد خوبی تاثیر گذار هستند ولی باید در حد بسیار کم و نورمال اسفاده شوند که به نظر من برای هر پست ۳ عدد کلمه کلیدی بسیار خوب است .

استفاده از طرح گرافیکی بسیار سنگین و زیبایی زیاد سایت

این موضوع را می توان از دو دید بررسی کنیم :

۱-زیبای بسیار زیاد سایت و استفاده از طرح های گرافیکی زیاد مخاطب را از موضوع اصلی دور می کند .

سایت باید ساده و با توجه به موضوع موردنظر دارای طرح گرافیکی نورمالی باشد .

۲-سنگین صفحات سایت و لود دیر سایت

یکی از فاکتور های مهم سئو که اکثر متخصصین سئو به آن اعتقاد دارند کم بودن حجم صفحات سایت است .

مقالات دیگری در زمینه اشتباهات رایج سئو در آینده در سرزمین وردپرس منتشر خواهد شد .

مقاله چگونه در صفحه اول گوگل باشیم را نیز مشاهده کنید .

موفق باشید