غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور در وردپرس ، با سلام خدمت شما همراه هان همیشگی سرزمین وردپرس در این آموزش قصد دارم به شما نحوه ی غیر فعال کردن امکان بازیابی
رمز عبور را با استفاده از فایل فانکشن قالب را آموزش دهیم.

آموزش غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور

غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور یکی از روش هایی که  شما می توانید امنیت سایت وردپرس خود را بالا ببرید این است که امکان بازیابی رمز عبور را غیر فعال کنید . به دلیل این که اگر هکر به ایمیل شما دسترسی پیدا کنند به راحتی می  تواند رمزعبور وب سایت شما را با استفاده از امکان بازیابی رمزعبور به دست آورد و وب سایت شما را هک کند .
خوب ابتدا به بخش مدیریت هاست بروید سپس به فولدر قالب فعال وب سایت بروید ودر آنجا به دنبال فایل فانکشن وردپرس بگردید وآن را در حالت ویرایش باز کنید و قطعه کد زیر را در یک مکان مناسب از آن قرار دهید. با این کار امکان بازیابی رمزعبور غیر فعال می شود.

تذکر: ابتدا قبل از غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور و هر پونه تغییر در فایل فانکشن از آن یک نسخه کپی تهیه کنید .

همچنین می توانید جهت بازیابی رمز عبور وردپرس خود به مقاله آموزش بازیابی رمز عبور با استفاده از phpmyadmin  را مطالعه کنید .
لازم به ذکر است بالا بردن امنیت وردپرس فقط به مسدود کردن امکان بازیابی رمز عبور از طریق امیل محدود نمی شود و باید سایر روش هایی که باعث افزایش امنیت وردپرس می شوند نیز انجام شوند و حتما افزونه امنیتی قوی مثل افزونه امنیتی itheme secure  را نصب و کانفینگ کنیم .