افزونه شماره صفحات wp pagenavi ، گستردگی مطالب در هر نوع وب سایتی با توجه به زمینه کاری کاری وب سایت می تواند گاهی اوقات بسیار زیاد باشد و همین موضوع باعث می شود مطالب و پست های منتشر شده در وب سایت تعداد زیادی داشته باشند و قطعا نمایش همه این پست ها در یک صفحه راه و روش درستی نخواهد بود و راه کار درست استفاده از یک صفحه بندی در انتهای صفحه خواهد بود.

به عنوان مثال شما می توانید تعیین نمایید که در هر صفحه تعداد خاصی پست نمایش داده بشوند و ادامه به صورت صفحه بندی دراید ، و از آنجا که ما دوستداران وردپرس از سیستم مدیریت محتوای قوی برای سایتمان استفاده می کنیم تنها در چند قدم کوچک می توانیم چنین امکانی را برای سایت خود فراهم نماییم.

در این پست قصد داریم نحوه صفحه بندی صفحات به کمک افزونه WP-PageNavi را به شما همراهان سرزمین وردپرس آموزش دهیم .  دلیل انتخاب این افزونه هم تجربه خوب استفاده از آن است و همچنین تعداد دانلود بیش از یک میلیونی آن از مخزن وردپرس است.

ابتدا لازم است که افزونه شماره صفحات wp pagenavi را از مخزن افزونه وردپرس دریافت کنید و فعال کنید و سپس مراحل بعدی انجام دهید .

 
دانلود افزونه شماره صفحات wp pagenavi
 
حالا لازم است که محل مناسب را جهت قرار گیری شماره بندی صفحات در سایت در نظر بگیرید که این موضوع کاملا بستگی به قالب شما دارد و معمولا درانتهای صفحه و زیر آخرین پست می تواندی مکان مناسبی برای شماره بندی صفحات باشد .

پس از قرار دادن کد بالا و ذخیره پوسته خواهید دید که تقریبا کار صفحه بندی سایت وردپرس ما به اتمام رسیده است فقط می ماند ظاهر شماره بندی که با کمی استایل نویسی می توان ظاهر بسیار جذاب و حرفه ای را برا آن ایجاد کنیم . که ما در سرزمین وردپرس به عنوان مثال استایل زیر را برایتان آماده کرده ایم و در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید با کمی تغییر رنگ با پوسته خود تطبیق دهید .

جهت تنظیم تعداد پست ها در هر صفحه هم می توانید به منو تنظیمات گزینه خواندن مراجعه کنید و تعداد دلخواه خود را وارد نمایید ( همانند تصویر زید ) و در انتها دکمه ذخیره را بزنید .

افزونه شماره صفحات wp pagenavi

افزونه شماره صفحات wp pagenavi

امیدواریم آموزش افزونه شماره صفحات wp pagenavi کاربردی باشد .

موفق باشید .